Haber

Çumra Belediyesi araç filosuna 4 yeni tır ekledi

Çumra Belediyesi, hizmet kalitesini daha da artırmak için araç filosuna 4 yeni çekici ekledi.

Çumra Belediyesi, ilçede yapılacak çalışmalara daha kısa sürede ulaşabilmek için araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda belediye öz kaynakları ile halka daha yeterli hizmet verebilmek adına araç filosuna 4 yeni tır ekledi. Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, göreve geldiği günden bu yana belediyenin araç envanterini genişleterek, sahadaki grupların bu araçlarla iş gücünde gözle görülür değişiklikler yapmasını sağladığını kaydetti.

Belediye envanterine eklenen yeni araçlarla vatandaşa daha fazla hizmet vereceklerini belirten Önder Candan; “Belediye tırlarımızın genel olarak eski olması, tonajının düşük olması ve sürekli arızalanması nedeniyle ilçemiz halkının daha çok yol ve altyapı hizmetleri gibi taleplerini karşılayabilmek adına tırlarımızı yenileme kararı aldık. Bugün 4 yeni tırımızı hizmete aldık. Yeni tırlarımız, yüksek tonajlı taşıma kapasiteleri ve 4 çeker kabiliyetleri ile belediyemizin gücüne güç katacak” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana belediye araçlarının ilçeye hizmet etmesi için uzun yıllardır çalıştıklarını söyleyen Candan, konuşmasına şu cümlelerle devam etti: “Geçtiğimiz yıllarda belediyemizin araç envanterini geliştirmek için çalışmalar yaptık. . Araçlarımızın ortasına yeni bir greyder ve yeni bir silindir eklemenin yanı sıra eski binek araçlarımızı da yeniledik. Bu kapsamda araçlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Amacımız, belediyemizdeki eskimiş ve verimsiz araçları ortadan kaldırarak tamamen yeni araçlarla değiştirmek, işletme maliyetlerini azaltmak ve sahadaki iş gücü verimliliğimizi artırmaktır. Yeni aldığımız tırlarımız eski tırlarımıza göre 2 kat daha fazla taşıma kapasitesine sahip olacak. Böylece tek tırımız iki tırın yaptığı işi yapmış olacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkaynarca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu