Ekonomi

YDKBD Başkanından yapı denetimi açıklaması

BURSA (IGFA) – Yapı Kontrol Müesseseleri Derneği (YDKBD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda; YDKBD Bursa Şube Başkanı Esra İnhanlı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Yardımcısı Selçuk Ziya Tanınmış, YDKBD Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, yapı kontrol firması sahipleri ve çalışanları ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşan YDKBD Bursa Şube Başkanı Esra İnhanlı, Bursa’daki sektör temsilcileri arasındaki birlik ve beraberliğe dikkat çekti. İnhanlı, “Bursa’daki sektör temsilcileri olarak YDKBD çatısı altında birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Sorunlarımızı kendi içimizde çözmeye çalışıyoruz” dedi.

Bursa’daki 105 yapı kontrol teşkilatının sayısının yeterli olduğunu vurgulayan YDKBD Bursa Şube Başkanı Esra İnhanlı, “Kota meselesi en önemli sorunlarımızdan biri. Aslında burada bazı ilerlemeler kaydedildi. Bursa’da yapı denetim firması sayısı 110 idi ve 2023 yılında yenisi açılmadı. 2024 yılında da böyle devam etmesini diliyorum. Çoğumuz yüzde 30 doluluk oranıyla çalışıyoruz. “Bu oranlar tamamlanmadan yeni firma açılması, o firmaları sıkıntıya sokacak ve ciddi iş kayıpları yaşamamıza neden olacaktır” dedi.

Esra İnhanlı, yapı denetim kuruluşlarının yaşadığı düşüncelerin bakanlık düzeyinde yönetmelik ve kararlarda değişiklik yapılmasının iyileştirilebileceğini ekledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Yardımcısı Selçuk Ziya Tanınmış konuşmasında il müdürlüğünün faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu