Haber

Pençe Kilit Operasyonunda Mühimmat Ele Geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kahraman Mehmetçik’in yürüttüğü arama ve tarama faaliyetleri sırasında bir sığınakta büyük miktarda mühimmat ele geçirildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde arama ve tarama faaliyetlerini aralıksız sürdüren Mehmetçiklerimiz, teröristlerin inlerine tek tek girmeye devam ediyor. Bir. Bölgede yapılan son arama ve tarama faaliyetinde aynı bölgede bir barınak ve bir barınak vardı.” Sığınakta yapılan detaylı aramalarda 16 adet AK-47 piyade tüfeği, 3 adet AK-74 piyade tüfeği, 23 adet el bombası, 6 adet RPG-7 mühimmatı, 250 adet 5,45 mm AK-74 piyade tüfeği mühimmatı, 13 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 3 adet şarjör ele geçirildi. Dragunov keskin nişancı tüfeği şarjörleri ve 11 RPG-7 itici gaz fişeği ele geçirildi.

“Çok sayıda odası ve iki girişi olduğu tespit edilen mağarada yapılan aramada 1 5 kilowatt jeneratör, 1 hilti, 1 matkap, 2 güç kaynağı ve çok sayıda çeşitli yaşam malzemesi ele geçirildi.” – ANKARA

mesudiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu