Haber

Kocaeli Derince’de TMO silosunda patlama: 10 kişi yaralandı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Derince ilçesindeki silolarında meydana gelen patlamada 10 kişinin yaralandığını belirterek, enkaz altında kimsenin bulunmadığını değerlendirdiler.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Vali Yavuz, gazetecilere açıklama yaptı.

Sağlık, UMKE, AFAD, arama kurtarma ve itfaiye ekiplerinin ilk andan itibaren hızlı bir şekilde bölgeye sevk edildiğini kaydeden Yavuz, “Vakit geçirmeden bölgeye geldim. Arkadaşlarımızı hızla olay yerinden kurtarıp bölgeye gönderdik. Ambulanslarla en kısa sürede sağlık kuruluşlarına ulaşıyoruz. Şu ana kadar 10 yaralımız var. 2 tanesinin durumunun biraz daha ağır olduğunu söylemeliyim. Sağlık kurumları da diğer yaralıların durumlarını takip ediyor. Yaralılarımızı da bizzat görme fırsatım oldu. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Bölgedeki güvenlik birimlerinin gerekli tedbirleri aldığını vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:

“Şu anda enkaz altında kimsenin olmadığını belirtmek isterim. İncelemelerimiz, işçi sayımı yapıldı. Enkaz altında kimsenin bulunmadığını takdirle karşılıyoruz. Konuyla ilgili uzmanlarla yaptığımız görüşmede ve Arazide yapılan teknik incelemede buğday tozu sıkışmasına bağlı bu tür patlamalar değerlendiriliyor”Şu anda ikinci dereceden bir delil söz konusu değil ama konunun uzmanları tabi ki olaya birçok açıdan bakıyor. taraflar, ancak değerlendirmemiz buğday tozunun sıkışmasından kaynaklanan bir patlama yönündedir. Şu anda soğutma konusunda arkadaşlarımızın çalışmaları devam ediyor.”

Gazetecilerin bölgede yeni bir patlama riskinin olup olmadığı sorusuna Vali Yavuz, “Tabii şu an bunu öngörmüyoruz ama tedbirlerimiz var. Anında müdahale etme imkanlarımız var.” o cevapladı.

İlçenin sahil kesiminde saat 14.40 sıralarında TMO Kocaeli Genel Müdürlüğü’ne ait liman silosunda henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi ve patlama sonucu yoğun duman ve toz bulutları, itfaiye, sağlık ve polis ekipleri oluştu. bölgeye sevk edilirken, patlama sesi Körfez’in birçok kesiminden duyuldu.

keskinhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu